Gizlilik Politikası

Üçüncü taraf bağlantıları

Bu web sitesi üçüncü taraf web sitelerine, eklentilere ve uygulamalara bağlantılar içerebilir. Bu bağlantılara tıklamak veya bu bağlantıları etkinleştirmek, üçüncü tarafların sizin hakkınızda veri toplamasına veya paylaşmasına olanak tanıyabilir. Bu üçüncü taraf web sitelerini kontrol etmiyoruz ve gizlilik bildirimlerinden sorumlu değiliz. Web sitemizden ayrıldığınızda, ziyaret ettiğiniz her web sitesinin gizlilik politikasını okumanızı öneririz.

Hakkınızda topladığımız veriler

Kişisel veriler veya kişisel bilgiler, bir kişi hakkında, o kişinin kimliğinin belirlenebileceği her türlü bilgi anlamına gelir. Kimliğin kaldırıldığı verileri (anonim veriler) içermez.

İstatistiksel veya demografik veriler gibi Toplu Verileri de herhangi bir amaçla topluyor, kullanıyor ve paylaşıyoruz. Toplu Veriler kişisel verilerinizden türetilebilir ancak bu veriler doğrudan veya dolaylı olarak kimliğinizi açığa çıkarmayacağından kanunen kişisel veri olarak kabul edilmez. Örneğin, belirli bir web sitesi özelliğine erişen kullanıcıların yüzdesini hesaplamak için Kullanım Verilerinizi toplayabiliriz. Ancak, Toplu Verileri kişisel verilerinizle doğrudan veya dolaylı olarak tanımlayabilecek şekilde birleştirirsek veya bağlarsak, birleştirilmiş verileri bu Gizlilik Politikasına uygun olarak kullanılacak kişisel veriler olarak ele alırız. Hakkınızda Özel Kategorilerdeki Kişisel Verileri toplamıyoruz (buna ırkınız veya etnik kökeniniz, dini veya felsefi inançlarınız, cinsel yaşamınız, cinsel yöneliminiz, siyasi görüşleriniz, sendika üyeliğiniz, sağlığınızla ilgili bilgiler ve genetik ve biyometrik verileriniz hakkındaki ayrıntılar dahildir) ). Cezai mahkumiyetler ve suçlar hakkında da herhangi bir bilgi toplamıyoruz. Kanunen veya sizinle yaptığımız bir sözleşmenin şartları uyarınca kişisel verileri toplamamız gerektiğinde ve talep edildiğinde bu verileri sağlamamanız durumunda, aramızdaki veya imzalamaya çalıştığımız sözleşmeyi yerine getiremeyebiliriz. siz (örneğin, size ürün veya hizmet sunmak için). Bu durumda bizde bulunan bir ürün veya hizmeti iptal etmek zorunda kalabiliriz ancak bu durumda sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz nasıl toplanıyor?

Sizden ve sizin hakkınızda veri toplamak için aşağıdakiler de dahil olmak üzere farklı yöntemler kullanıyoruz:

– Doğrudan etkileşimler. Kimliğinizi, İletişim Bilgilerinizi ve Finansal Verilerinizi bizimle posta, telefon, e-posta veya başka bir şekilde iletişime geçerek verebilirsiniz. Bu, aşağıdaki durumlarda sağladığınız kişisel verileri içerir:
– web sitemiz aracılığıyla sipariş vermek veya ürünlerimizi veya hizmetlerimizi başka yollarla satın almak;
– Çiçek Okulu kursuna rezervasyon yaptırın;
– düğününüz veya diğer etkinliğiniz için çiçek sağlamak üzere bize rezervasyon yaptırın;
– web sitemizde bir hesap oluşturun;
– hizmetimize veya yayınlarımıza abone olun (bültenimiz dahil);
– pazarlamanın size gönderilmesini talep etmek;
– bir yarışmaya, promosyona veya ankete katılmak; veya
– bize geri bildirimde bulunun veya bizimle iletişime geçin.
– Otomatik teknolojiler veya etkileşimler. Web sitemizle etkileşimde bulunduğunuzda, ekipmanınız, gezinme eylemleriniz ve kalıplarınız hakkındaki Teknik Verileri otomatik olarak toplayacağız. Bu kişisel verileri çerezleri, sunucu günlüklerini ve diğer benzer teknolojileri kullanarak topluyoruz.
– Üçüncü taraflar veya kamuya açık kaynaklar. Hakkınızda kişisel verileri aşağıda belirtilen şekilde çeşitli üçüncü taraflardan ve kamuya açık kaynaklardan alabiliriz:
– Google gibi analitik sağlayıcılardan alınan Teknik Veriler
– Teknik, ödeme ve hizmet sağlayıcılarından İletişim, Mali ve İşlem Verileri
ABD merkezli teslimat hizmetleri.

Kişisel verilerinizi hangi amaçlarla kullanacağız

Aşağıda, kişisel verilerinizi kullanmayı planladığımız tüm yolların ve bunu yaparken hangi yasal dayanaklara dayandığımızın bir açıklamasını tablo formatında sunduk. Uygun olduğu durumlarda meşru menfaatlerimizin neler olduğunu da belirledik.

Verilerinizi kullandığımız spesifik amaca bağlı olarak kişisel verilerinizi birden fazla yasal gerekçeyle işleyebileceğimizi unutmayın. Aşağıdaki tabloda birden fazla gerekçenin belirtildiği durumlarda, kişisel verilerinizi işlemek için dayandığımız spesifik hukuki gerekçeye ilişkin ayrıntılara ihtiyacınız varsa lütfen bizimle iletişime geçin.

Pazarlama

Size, özellikle pazarlama ve reklamcılık başta olmak üzere, belirli kişisel veri kullanımlarıyla ilgili seçenekler sunmaya çalışıyoruz. Bizden bilgi talep ettiyseniz ve bu pazarlama iletişimlerini almamayı tercih etmediyseniz, bizden pazarlama iletişimleri alacaksınız (bültenimiz dahil). Kişisel verilerinizi herhangi bir üçüncü tarafla pazarlama amacıyla paylaşmadan önce açık katılım onayınızı alacağız. Herhangi bir pazarlama mesajındaki devre dışı bırakma bağlantılarını takip ederek istediğiniz zaman bizden veya üçüncü taraflardan size pazarlama mesajları göndermeyi durdurmamızı isteyebilirsiniz. tarafınıza gönderilebilir veya istediğiniz zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Amaç değişikliği

Kişisel verilerinizi yalnızca yasal, düzenleyici, vergi, muhasebe veya raporlama gerekliliklerini yerine getirmek de dahil olmak üzere, topladığımız amaçları yerine getirmek için makul ölçüde gerekli olduğu sürece saklayacağız. Bir şikayet durumunda veya sizinle olan ilişkimize ilişkin bir dava ihtimalinin olduğuna makul bir şekilde inanmamız durumunda, kişisel verilerinizi daha uzun bir süre saklayabiliriz.

Kişisel veriler için uygun saklama süresini belirlemek amacıyla, kişisel verilerin miktarını, niteliğini ve hassasiyetini, kişisel verilerinizin yetkisiz kullanımından veya ifşa edilmesinden kaynaklanabilecek potansiyel zarar riskini, kişisel verilerinizi işleme amaçlarımızı ve kişisel verilerinizi işleyip işlemediğimizi dikkate alıyoruz. bu amaçlara başka yollarla ve geçerli yasal, düzenleyici, vergi, muhasebe veya diğer gereklilikler aracılığıyla ulaşabilir.

Bazı durumlarda bizden verilerinizi silmemizi isteyebilirsiniz: daha fazla bilgi için aşağıdaki 9. bölüme (Yasal Haklarınız) bakın. Bazı durumlarda kişisel verilerinizi araştırma veya istatistiksel amaçlarla (artık sizinle ilişkilendirilemeyecek şekilde) anonimleştireceğiz; bu durumda bu bilgileri size başka bir bildirimde bulunmaksızın süresiz olarak kullanabiliriz.